کانون سردفتران و دفتریاران

يكشنبه, 04 مهر 1400

برگ سبز خودرو، سند رسمی نیست

برگ سبز خودرو، سند رسمی نیست

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک: برگ سبز خودرو سند رسمی نیست، افراد زیادی را داریم که در پرونده‌های قضایی و حقوقی هم اکنون گرفتار شده اند.

به گزارش روابط عمومی، مهدی اقبال در جلسه هم اندیشی رؤسای کانون‌های سردفتران و دفتریاران کل کشور که در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد، افزود: موضوع توسعه سند رسمی نیاز به فرهنگ سازی هر چه بیشتر دارد و سردفتران در این خصوص نقش قابل توجهی دارند چرا که هنوز خیلی از مردم به ارزش سند رسمی پی نبرده اند.


وی گفت: به خاطر خلاء‌های قانونی سند عادی و رعایت نکردن قوانین حقوقی ما شاهدیم که سند عادی در برخی مراجع معتبر شمرده می‌شود در حالی که همه تلاش ما باید این باشد که سند عادی به سند رسمی تبدیل شود.


معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور منشأ بروز بسیاری از تخلف‌ها از جمله زمین خواری، کلاهبرداری و فروش مال غیر را ناشی از سند عادی دانست و افزود: در خصوص نقل و انتقال خودرو هم مجدد تاکید می‌کنیم که برگ سبز خودرو سندی عادی است و اگر کسی بخواهد به آن به عنوان سند رسمی اعتبار دهد گرفتار می‌شود.


آقای اقبال گفت: افراد بسیار زیادی را داریم که در پرونده‌های حقوقی از آن جهت که در نقل و انتقال خودرو به دفاتر ثبت اسناد مراجعه نکرده و فقط به برگ سبز خودرو اکتفا کرده اند، دچار مشکل شده اند و حتی توان مالی ندارند که بخواهند برای خود وکیل بگیرند.


وی افزود: ما به دنبال منافع سردفتران نیستیم و معتقدیم باید جهل برخی مردم نسبت به قانون برطرف شود.


آقای اقبال در بخش دیگری از سخنانش در استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت‌های دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد و خطاب به مسئولان سردفتران و دفتریاران گفت: هماهنگی خود را با هم بیشتر کنید.

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
1400/02/29