کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 01 مهر 1400

دومین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان سمنان بصورت الکترونیک برگزار شد

دومین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان سمنان بصورت الکترونیک برگزار شد

دومین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان سمنان بطور همزمان از ساعت ۹ صبح روز جمعه مورخ 17/02/1400 در شهرستان های سمنان، دامغان، شاهرود و گرمسار برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی به نقل از اداره کل ثبت استان سمنان، علی‌اصغر دربانی مدیرکل ثبت اسناد و املاک سمنان باحضور در حوزه اخذ رای شهرستان سمنان واقع در اداره کل و بررسی روند برگزاری انتخابات الکترونیک، با رصد سایر حوزه های انتخاباتی سطح استان از طریق دوربینهای مداربسته نصب شده در واحدها و تماس تلفنی با روسای ادارات محل اخذ رای نکاتی را جهت هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات به مسئولان و بازرسان مستقر در پای صندوق های متذکر شد. دربانی مشارکت سردفتران و دفتریاران استان را تا ساعت ۱۲ ظهر جمعه مطلوب ارزیابی کرد و با تاکید  بر اهمیت کانون سردفتران و دفتریاران خواستار حضور همه سردفتران و دفتریاران استان در ساعات باقیمانده  جهت ارائه رای و مشارکت فعال ایشان در این انتخابات صنفی شد. طی این انتخابات بایستی 5 سردفتر و2 دفتریار  که حائز اکثریت آراء هستند  از میان 21 سردفتر و 16 دفتریار داوطلب انتخاب شوند.

 

دربانی با اشاره به بیانات معاون محترم قوه قضاییه و ریاست معزز و عالی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اهمیت تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی گفت مردم به هیچ وجه نباید به سند عادی و تنظیم قول‌نامه‌های عادی اکتفا کنند. عدم اکتفا به سند عادی و قولنامه‌های عادی همواره مورد تأکید قوه قضائیه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به‌عنوان متولی بحث تنظیم اسناد رسمی بوده است. سند رسمی سندی است که حاکمیت و تمام مراجع رسمی ملزم به ترتیب اثر دادن به آن هستند، بر‌خلاف سند عادی که در صورت تردید و تشکیک نسبت به آن بایستی در مراجع قضایی و طی یک فرآیند طولانی بررسی شود تا در نهایت به‌ تأیید برسد و یا مردود اعلام شود.

دربانی با تاکید به نگاه ویژه ریاست سازمان در ترویج و فرهنگ نمودن توسعه سند رسمی خواستار تعامل بیشتر کانون سردفتران و دفتریاران استان و روابط عمومی ثبت استان در راستای توسعه سند رسمی، بهداشت و امنیت حقوقی در استان شد وی تاکید کرد بایستی از ظرفیت روابط عمومی درمرکز استان و ستاد بهره بیشتری ببرند و به نوعی مکمل و تکمیل کننده همدیگر باشند تا  قوی تر از گذشته عمل کنیم و بصورت یک صدا، مزایای سند رسمی را برای آحاد جامعه تشریح کنیم تا آگاهی عمومی افزایش یابد.

دربانی همچنین با اشاره به ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ، گفت: در این راستا بایستی اهمیت تنظیم سند رسمی را در اذهان عمومی  تفهیم و تشریح کنیم و جهت رسیدن به این مهم بایستی از تمام توانمندی و ظرفیت های کانون سردفتران و دفتریاران و همچنین کاتبین بالعدل استفاده شود.

 

تاریخ ارسال خبر: 
1400/02/18