کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 02 مهر 1400

پویش خیریه دفترخانه مهربانی

پویش خیریه دفترخانه مهربانی

طرح مشاركت سردفتران و دفترياران در اهداي صدها تبلت و كتاب ارزشمند به دانش آموزان بي بضاعت در استان هاي محروم كشور.

 

كانون سردفتران و دفترياران متولي تهيه كتاب و تبلت براي كودكان بي بضاعت


به مناسبت ماه مبارك رمضان و براي اولين بار سردفتران و دفترياران اسناد رسمي در مناطق مختلف كشور با مشاركت در اين طرح خداپسندانه و بزرگ قرار است با اهداي كمك هاي نقدي و غيرنقدي خود، هزينه لازم براي تهيه و توزيع صدها تبلت و كتاب ارزشمند از نويسندگان برجسته و شهير ايراني نظير استاد هوشنگ مرادي كرماني، فرهاد حسن زاده و مهدي آذريزدي را بین کودکان و نوجوانانِ نیازمند و خانواده هایشان تامين كنند تا با اين قدم در كاهش مشکلات مالي و آموزشي آينده سازان كشورمان نقش آفريني نمايند.   

 

خانه دوست كجاست؟

با برنامه ريزي هاي صورت گرفته قرار است پس از عيد سعيد فطر، ميزان كمك هاي همكاران را طي اطلاعيه اي در سايت رسمي كانون سردفتران و دفترياران به استحضار همگان برسانيم. سپس در مرحله اول صدها دستگاه تبلت و كتاب از سه نويسنده توانا و شهير ادبيات كودك و نوجوان خريداري شود.

 

قرار است در پايان ماه مبارك رمضان مجموع كمك هاي واريزي سردفتران، دفترياران و كاركنان دفاتر اسناد رسمي كشور در كانون مركز جمع آوري، اطلاع رساني و به منظور خريد صدها دستگاه تبلت وكتاب (به صورت تعاوني) با مشاركت وزارت ارتباطات و فناوري اقدام و به كانون هاي استاني سيستان و بلوچستان /كهكيلويه و بويراحمر /ايلام /كردستان/ كرمان/هرمزگان/ چهارمحال و بختياري/ خراسان جنوبي ارسال شود.


كانون ها و جوامع استاني متولي توزيع تبلت و كتاب بين كودكان در مناطق محروم

 

ما در كانون سردفتران و دفترياران صرفا متولي اجراي #پويش-خيريه-دفترخانه-مهرباني شده ايم. لذا با توجه به تخفيفي كه مي توانيم از وزارت ارتباطات، واحدهاي توليدي و شركت هاي واردات تبلت و محصولات الكترونيكي و همچنين انتشارات و مراكز پخش كتاب در تهران بگيريم، تبلت ها و كتاب هاي موردنظر را خريداري و به دست كودكان نيازمند كشورمان مي رسانيم.

 

روسا و اعضاي محترم هيات مديره اين كانون ها و جوامع كه نمايندگان سردفتران و دفترياران در اين 8 استان هستند، ضمن تعامل با مسئولان آموزش و پرورش استان هاي متبوع و همچنين جمع آوري اطلاعات ميداني،  تبلت و كتاب هاي تهيه شده را به دست دانش آموزان نيازمند در اين هشت  استان مي رسانند. كودكاني كه خود و خانواده شان حتي الامكان تحت پوشش نهادهاي حمايتي و خيريه نيستند، شرايط مالي و فرهنگي آنان مساعد نيست و با اهداي يك تبلت مي توان اميدوار بود دو تا سه كودك در يك خانواده محروم از آن تبلت استفاده كنند.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
1400/02/12
پیوست (فايل ضميمه)اندازه
01.jpg1016.6 کیلوبایت
02.jpg915.89 کیلوبایت