کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 02 مهر 1400

معاون امور اسناد سازمان ثبت: سازمان ثبت اسناد در کنار کانونهای سردفتران و دفتریاران قرار دارد / استفاده از ظرفیت سردفتران زمینه ساز دوره طلایی خواهد شد

معاون امور اسناد سازمان ثبت: سازمان ثبت اسناد در کنار کانونهای سردفتران و دفتریاران قرار دارد / استفاده از ظرفیت سردفتران زمینه ساز دوره طلایی خواهد شد
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه این سازمان در کنار کانونهای سردفتران و دفتریاران قرار دارد ، گفت: با طرح برون سپاری خدمات ثبتی به دفاتر اسناد رسمی و استفاده از ظرفیت سردفتران ، شاهد دوره ای طلایی در فعالیت کانونهای سردفتران خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی به نقل از سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، مهدی اقبال عصر روز چهارشنبه در جمع اعضای هیأت مدیره کانونهای سردفتران و دفتریاران و ازدواج و طلاق استان گلستان با تشریح مفاد آیین نامه قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران اظهار داشت: این آیین نامه توسط ریاست معزز قوه قضائیه امضا شده و از اول اردیبهشت لازم الاجرا شده است.
وی با تأکید بر لزوم پرهیز سران دفاتر از تقابل در این خصوص افزود : نباید راجع به هر بند و مفاد این آیین نامه ، تفاسیر نادرست در جامعه ارائه کرد بلکه باید با تقویت انسجام ، به فکر اجرای صحیح و کامل آن باشیم.
معاون سازمان ثبت اسناد کشور خاطرنشان کرد: سازمان ثبت با نگاه بسیار مثبت دکتر خدائیان ریاست سازمان ، همواره در کنار سران دفاتر بوده و خواهد بود و با توجه به برنامه ریزی برای برون سپاری بسیاری از فعالیتها به دفاتر و نیز ظرفیت بالای سردفتران ، دوره ای طلایی از همکاری ها را شاهد خواهیم بود.
اقبال تصریح کرد: سران دفاتر کاتبان بالعدل ، حقوقدانان مورد اعتماد جامعه و سردفتر شغلی خاص و مورد توجه ویژه قرآن است لذا نباید اجازه دهیم قلمهای ناصواب ، وجهه این قشر را خدشه دار کنند بلکه باید اعتماد را بیشتر کرده تا در برون سپاری خدمات ثبتی به دفاتر اسناد رسمی موفق شویم.
وی در عین حال به سران دفاتر پیشنهاد کرد تا ابهامات خود را درباره آیین نامه قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران به معاون امور اسناد اعلام کرده تا در کمترین زمان ممکن ، پاسخ قانونی دریافت نمایند.
وی با اشاره به لزوم پرهیز سران دفاتر اسناد رسمی از انتقادهای غیرحقوقی گفت : کاتبان بالعدل به عنوان حقوقدانان مورد اعتماد مردم باید از اختیارات و وظایف قانونی خود همچون تبلیغ جایگاه سند رسمی و ماده 29 قانون راهنمایی و رانندگی درباره سند خودرو دفاع کنند.
این مسئول افزود: در این خصوص در حال طراحی بانک جامع خودرو هستیم همچون بانک جامع املاک تا مشکلات سند این وسیله حل شود ولی در عین معتقدیم باید هزینه انتقال سند هم که عمدتا مربوط به شهرداری ها و امور مالیاتی است کاهش یابد.
تاریخ ارسال خبر: 
1400/02/08