کانون سردفتران و دفتریاران

يكشنبه, 04 مهر 1400

توافق کانون سردفتران ودفتریاران و دانشگاه لیون فرانسه در خصوص قرارداد تبادل دانشجو و ایجاد فرصت های مطالعاتی

توافق کانون سردفتران ودفتریاران و دانشگاه لیون فرانسه در خصوص قرارداد تبادل دانشجو و ایجاد فرصت های مطالعاتی

کانون سردفتران و دفتریاران و دانشگاه لیون ۳ فرانسه از طریق ویدئو کنفرانس درخصوص همکاری حقوقی و علمی دو جانبه گفتگو و تبادل نظر کردند.

این جلسه مجازی با حضور علی خندانی، رییس کانون سردفتران و دفتریاران، علی جلیلیان، مدیر دفتر آموزش کانون و رییس مرکز علمی کاربردی کانون، احمدنخستین مترجم و مشاور امور بین الملل کانون و هروه دو گودمار (Hervé de Guadmar)، رییس دانشکده حقوق دانشگاه لیون ۳ و هیوگ فولشیرون (Hugues Fulchiron) ، رییس افتخاری دانشگاه لیون ۳ برگزار شد.

در این دیدار مجازی، خندانی  بر اهمیت همکاری  دانشگاهی، با دانشگاه لیون ۳ فرانسه، خواستار اجرایی شدن قرارداد همکاری منعقد شده بین دو طرف شد.

خندانی تاکید کرد: در شرایط کنونی که دنیا با بحران بهداشتی ناشی از کرونا مواجهه است، کانون سردفتران ودفتریاران و دانشکده حقوق لیون ۳ می توانند در چاچوب قراداد همکاری فی مابین دوره های آموزشی کوتاه مدت و وبینارهای حقوقی و علمی مشترک درباره موضوعات مورد علاقه مشترک برگزار کنند.

وی پیشنهاد برگزاری اولین وبینار حقوقی مشترک با موضوع " اهمیت حقوق و ارث در اموال غیرمنقول"  را ارائه کرد که مورد استقبال قرار گرفت.

رییس دانشکده حقوق دانشگاه لیون ۳ و رییس افتخاری این دانشگاه ضمن تمجید از این ابتکار عمل کانون سردفتران و دفتریاران، آمادگی خود را برای برگزاری این وبینار حقوقی مشترک اعلام کردند. همچنین قرار شد دانشکده حقوق دانشگاه لیون ۳ و دانشگاه علمی کابردی کانون سردفتران و دفتریاران در چارچوب قرارداد منعقد شده فی مابین در زمینه آموزش و برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت همکاری کنند. پس از پایان بحران بهداشتی ناشی از کرونا تبادل دانشجو و استاد و همچنین فرصت های مطالعاتی فراهم خواهد شد.

دو طرف توافق کردند اولین  وبینار حقوقی مشترک را در ابتدای ماه ژوئن ( نیمه دوم خرداد ۱۴۰۰ برگزار کنند). این وبینار برای سردفتران و دفتریاران ایرانی و فرانسوی و دانشجویان حقوق ایران و فرانسه قابل دسترس خواهد بود.

تاریخ ارسال خبر: 
99/12/20